Zoga Therapy w Pediatrii – Rozluźnianie mięśniowo-powięziowe - moduł 1

Start szkolenia

  • 26-30.06.2024
  • Czas trwania: 5 dni

Dla kogo jest to szkolenie?

  • Fizjoterapeutów, lekarzy.

Certyfikacja szkolenia

Każdy kursant otrzymuje

  • aktualną wiedzę od specjalistów w branży
  • certyfikat
  • materiały szkoleniowe

Program szkolenia

Zoga Therapy w Pediatrii to szkolenie skupione na manualnym uwalnianiu restrykcji mięśniowo – powięziowych stosowanych w pediatrii w szczególności z dziećmi z problemami neurologicznymi.
Praca manualna wsparta badaniem strukturalnym i funkcjonalnym oraz wspomaganiem oswobodzenia tkanek w ruchu przy aktywnym udziale terapeuty kierującego ruchem pacjenta. Ćwiczenia używane dla przywracania ślizgu tkanek miękkich są adaptacją pediatryczną ruchów pochodzących z metody Zoga Movement. Całość stanowi kompleksowe podejście terapeutyczne dla pracy z dziećmi.
Zajęcia obejmują:
  • Szczegółową anatomię danego obszaru – krótkie i intensywne prezentacje ukazujące najciekawsze spojrzenie na struktury anatomiczne poparte nagraniami z sekcji zwłok, anatomią palpacyjną, przedstawione w ciekawy i zrozumiały sposób.
  • Analiza Posturalna – częste konsekwencje ruchowe i posturalne – jak widzieć i czytać zawiłości poszczególnych wzorców.
  • Techniki uwalniania Mięśniowo-Powięziowego – każda technika jest pokazana ze zrozumieniem i dokładnym jej „czuciem” tak by można je było wykorzystać od razu po powrocie ze szkolenie do codziennej pracy terapeutycznej.
W programie:
Dzień 1
Powierzchowne tkanki znajdujące się z przodu ciała.
Celem jest poznanie przebiegu włókien i struktur znajdujących się z przodu ciała. Nauczymy sposobów oceny funkcjonalnej oraz technik rozluźniania mięśniowo – powięziowego przebiegających w tej okolicy.
Dzień 2
Powierzchowne tkanki znajdujące się z tyłu ciała.
Omówienie przebiegu struktur z tyłu ciała, ocena funkcjonalna oraz techniki pracy uwalniania mięśniowo- powięziowego. Ta część szkolenia skoncentrowana jest na interakcji stopy z podłożem i
konsekwencjach braku tej równowagi w reszcie ciała. Pozwoli tworzyć strategie dla poprawy
mechaniki stopy i nogi dla stabilności miednicy i wydajności kręgosłupa.
Dzień 3
Tkanki znajdujące się po bocznej stronie ciała.
Omówienie tkanek znajdujących się po bocznej stronie wraz z narzędziami w postaci technik wykorzystywanych w pracy z najmłodszymi. Przeprowadzenie sesji pokazowej przez instruktora na pacjencie z zewnątrz. Praca kursantów na dzieciach.
Dzień 4
Spirala mięśniowo-powięziowa.
Omówienie przebiegu oraz analiza funkcjonalna tego w jaki sposób zaburzenia napięcia w obrębie tych struktur będą wpływały na ustawienie stóp, kolan czy również miednicy względem klatki
piersiowej. Druga sesja demo przeprowadzona przez instruktora oraz praca kursantów na dzieciach.
Dzień 5
Tkanki głębokie, połączenia mięśniowo-powięziowe kończyn górnych i funkcjonalne.
Omówienie wymienionych przebiegów połączeń mięśniowo- powięziowych, nauka wybranych technik na tkankach głębokich. Trzecia sesja demo oraz praca kursantów na dzieciach.

Prowadząca: mgr Agnieszka Wójtowicz.

Absolwentka Akademii Medycznej w Poznaniu – Wydział Fizjoterapii w 2003r. Terapeuta NDT- Bobath.
Od 2007 roku. Pracuje głównie z dziećmi z problemami neurologicznymi. W 2009 ukończyła szkolenie Bobath Baby, następnie Bobath Refresher, Baby Advance, PNF, SI. Przygoda z Anatomy Trains rozpoczęła się w 2012 roku od szkolenia dla Terapeutów Ruchowych, następnie poprzez wszystkie moduły ATSI II. Brała udział w licznych warsztatach dotyczących pracy na bliznach, kościach z Sharon Wheeler, biomechanicznej analizy chodu z Jamesem Earlsem i wielu innych. Praca nad własnym warsztatem została zwieńczona uzyskaniem certyfikatu Terapeuty Strukturalnie pracującego z ciałem w Modelu Anatomy Trains. A wszystko to dla pacjentów tych małych i mniejszych żeby jakość ich życia była na możliwie najwyższym poziomie.
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności