Wzrok w fizjoterapii pediatrycznej

O szkoleniu:

Szkolenie online ma na celu poszerzyć wiedzę fizjoterapeutów dziecięcych na temat funkcjonowania dzieci z zaburzeniami widzenia. Jest on skierowany głównie do fizjoterapeutów pracujących z dziećmi z zaburzeniami widzenia, wadami genetycznymi, zaburzeniami neurologicznymi oraz z wieloraką sprzężoną niepełnosprawnością. Szkolenie online nastawione będzie zarówno na teorie jak i praktyczne wskazówki do wykorzystania w gabinecie.

Program szkolenia:

  • Najczęstsze zaburzenia widzenia u dzieci i ich charakterystyka i potencjalne następstwa funkcjonalne.
  • Zaburzenia widzenia u dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym.
  • Na co zwrócić uwagę w gabinecie podczas terapii dziecka z zaburzeniami widzenia: adaptacja otoczenia, dobór zabawek i ich prezentacja.
  • Główne zasady pomagające w porozumieniu się z dziećmi z zaburzeniami widzenia lub niewidomymi.

Po zakupie otrzymujesz

  • 30 – dniowy dostęp do nagrania szkolenia w zakładce Nagrania swojego konta
  • Materiały szkoleniowe.
  • Aktualną wiedzę od specjalistów.
  • Certyfikat.

Dla kogo?

Fizjoterapeutów,  terapeutów SI, logopedów, pedagogów, oligofrenopedagogów, psychologów, lekarzy, studentów powyższych kierunków.

Kup nagranie

Alicja Wojtasiewicz

magister fizjoterapii (AWF Warszawa), rehabilitant wzroku słabowidzących (APS Warszawa) oraz autorka bloga Oczkoblog Fizjoterapeuty, poświęconego tematyce wzroku okiem fizjoterapeuty. Specjalizuje się w fizjoterapii neurologiczno-pediatrycznej dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, wadami genetycznymi oraz przepuklinami oponowo-rdzeniowymi. Prowadzi również terapię widzenia oraz przeprowadza funkcjonalne oceny widzenia. Ukończone szkolenia: NDT Bobath Basic, PNF podstawowy, Kinezjotaping, Integracja sensoryczna I stopnia, Tkanki miękkie w pediatrii, Terapia ręki, Techniki osteopatyczne w pediatrii, cykl szkoleń z Beverly Cusick o spastyczności i terapii stóp, Praktyczny kurs alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się, Funkcjonalna ocena i terapia widzenia dzieci słabo widzących, Korowe zaburzenia widzenia CVI- szkolenie z Christine Roman-Lantzy, NDT Bobath Advanced- ,, VISION – WHAT, WHEN, WHERE, WHY AND HOW.” Prowadząca: Christa Scholtz, Akomodacja- Teoria, Diagnostyka i Terapia- szkolenie online, Szkolenie dla terapeutów z Agnieszką Rosa: „Co z tym zezem?”, Szkolenie z podstaw pisma Braille’a.

Dostępne nagranie

Nagranie dostępne: Online
Czas trwania 97 minut
Cena 150,00 
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności