Odruchy neurologiczne w kontekście Integracji Sensorycznej

Zainteresowanie odruchami neurologicznymi trwa od początku XX-go wieku, a wiedza na ten temat nadal rozwija się i zmienia. Mimo dynamicznego rozwoju w ostatnich latach obiektywnych metod diagnostycznych oraz różnorodnych metod terapeutycznych określenie rodzaju i jakości zaburzeń oraz deficytów neurorozwojowych jest zadaniem trudnym, bardzo często wieloaspektowo złożonym. Webinar jest próbą usystematyzowania i uporządkowania tego co i jak badamy w obszarze odruchów neurologicznych w kontekście Integracji Sensorycznej oraz jak możemy interpretować wyniki prób i testów, ponieważ na podstawie oceny diagnostycznej opracowuje się wskazania terapeutyczne. Jest to tematyka bardzo ważna dla terapeutów zajmujących się na codzień Integracją Sensoryczną, więc zapraszamy serdecznie!

Start szkolenia

17 kwietnia 2024r., g. 18.30-20.30

Po zakupie otrzymujesz

  • 30 – dniowy dostęp do nagrania ze szkolenia.
  • Aktualną wiedzę od specjalistów.
  • Certyfikat.

Dla kogo?

Fizjoterapeutów,  logopedów, psychologów, terapeutów SI, pedagogów, oligofrenopedagogów.

ZBACZ DOSTĘPNE TERMINY

Program szkolenia

1. Odruchy neurologiczne w świetle wiedzy neurobiologicznej – czym są i jak ewaluowały?
2. Odruchy neurologiczne a SI kiedyś i obecnie – co i jak badamy?
3. Wnioski do pracy terapeutycznej z odruchami neurologicznymi – nad czym i w jakim rozumieniu pracujemy.
4. Sesja Q&A

mgr Izabela Gelleta

Specjalista rehabilitacji ruchowej I stopnia, terapeuta metod NDT-Bobath, PNF, SI, pedagog, wykładowca akademicki, z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem w pracy terapeutycznej z niemowlętami, dziećmi i młodzieżą.

Prowadzi szkolenia i warsztaty terapeutyczne przeznaczone dla: nauczycieli wychowania przedszkolnego i zintegrowanego, pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów integracji sensorycznej, fizjoterapeutów, innych specjalistów pracujących z niemowlęciem, małym dzieckiem, dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w placówkach oświatowo-wychowawczych, terapeutycznych i integracyjnych, rad pedagogicznych, placówek oświatowo-wychowawczych, zespołów terapeutycznych, rodziców, opiekunów noworodków i niemowląt oraz małych dzieci.

Jest współzałożycielem Fundacji „Wsparcie na Starcie”

Dostępne terminy

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności