Często słyszymy, że nasz pacjent ma słaby brzuch. Co to dokładnie oznacza, jakich mięśni brzucha dotyczy i czy na pewno tylko mięśni brzucha ? Czy to problem lokalny czy globalny ? W trakcie szkolenia zostanie dokładnie wyjaśnione co kryje się pod pojęciem „słaby brzuch” oraz jakie kroki należy podjąć w terapii aby zwiększyć jej efektywność. Webinar poruszy tematykę osłabionej kontroli tułowia u noworodków, niemowląt i starszych dzieci.
Program szkolenia
- Jak się rozwija kontrola mięśni brzuch?
- Jakie są funkcje mięśni brzucha?
- Co wpływa na kontrolę mięśni brzucha?
- Na czym polega osłabienie mięśni brzucha?
- Jakie symptomy mogą świadczyć o słabych mięśniach brzucha?
- Czy słabe mięśnie brzucha widać ,,gołym okiem”?
- Co zrobić gdy dziecko ma rozstęp mięśnia prostego brzucha?
- Jak sprawdzić rozejście kresy i jak sobie z tym radzić?
- Na czym polega kontrola postawy i jak ją wspomóc?
- Propozycje ćwiczeń, aktywności, które wspomogą właściwą pracę mięśni
brzucha i nie tylko u noworodków, niemowląt i starszych dzieci..
Po zakupie otrzymujesz
- 30 – dniowy dostęp do nagrania szkolenia w zakładce Nagrania swojego konta.
- Aktualną wiedzę od specjalistów.
- Certyfikat.
Dla kogo ?
- fizjoterapeutów, osteopatów
- logopedów, neurologopedów,
- terapeutów SI
- lekarzy
- osób, które są zainteresowane tematyką.
Beata Wasicka
Instruktor koncepcji NDT–Bobath
mgr fizjoterapii, absolwentka kierunku fizjoterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Wykładowca akademicki, koordynator i założyciel Centrum Dziecka – Wczesna Interwencja Pediatryczna. Swoja karierę zawodową rozpoczynała w Ośrodku Wczesnej Interwencji w Gdańsku, gdzie pracowała 12 lat. Od początku swojej pracy podążała w kierunku koncepcji NDT- Bobath.
Pierwszy swój kurs NDT – Bobath ukończyła w 2008/2009 i w kolejnych latach pogłębiała swoją wiedzę i praktykę zgodnie z koncepcją Bobath i doszkalała się na licznych kursach i szkoleniach z tematyki rehabilitacji dzieci. Uczestniczyła w wielu szkoleniach zakresu terapii neurorozwojowej i wczesnej diagnostyki zaburzeń rozwoju m in.: General Movements Assessment – metoda Prechtla, , TIMP (Test of Infant Motor Performance) i innych oraz prowadziła wiele kursów doszkalających z tematyki fizjoterapii pediatrycznej. W 2019 roku ukończyła kurs NDT – Bobath Basic po którym otrzymała uprawnienia nauczyciela koncepcji NDT- Bobath.