W trakcie webinaru dowiecie się jak poprawnie ocenić postawę ciała oraz parametry związane ze skrzywieniem kręgosłupa u pacjenta ze skoliozą. Pokaz praktyczny umożliwi przeniesienie nabytych umiejętności do waszych gabinetów. Na podstawie zdobytej wiedzy, będziecie potrafili w odpowiednim momencie odesłać pacjenta do lekarza w celu wykonania zdjęcia rtg lub leczenia gorsetem ortopedycznym. Nauczycie się oceniać, czy skolioza funkcjonalna jest spowodowana skrótem pozornym lub rzeczywistym kończyny dolnej.

Start szkolenia

  • 19:00 – 20:30
  • Czas trwania: 1,5h

Certyfikacja szkolenia

Każdy kursant otrzymuje

  • aktualną wiedzy od specjalistów w branży
  • certyfikat w formie PDF
  • 7 – dniowy dostęp do nagrania

Dla kogo jest to szkolenie?

Fizjoterapeutów, lekarzy, ortotyków

ZBACZ DOSTĘPNE TERMINY

Program szkolenia

  • Poruszane zaganienia

BADANIE KLINICZNE PACJENTA ZE SKOLIOZĄ.

1. Ocena postawy ciała w płaszczyźnie strzałkowej.

• Pomiar wielkości kifozy oraz lordozy lędźwiowej.

2. Ocena płaszczyzny poprzecznej

• Badanie skoliometrem (poprawna metodyka badania skoliometrem oraz nakładką na telefon, najczęstsze błędy, wnioskowanie kliniczne na podstawie pomiaru).

3. Ocena płaszczyzny czołowej.

• Badanie pionem.

4. Badanie kliniczne długości kończyn dolnych.

BADANIE RADIOLOGICZNE – pomiar kąta Cobba, określenie stopnia dojrzałości kostnej.

Dr n.med. Irmina Blicharska-Kubiś

Absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, studentka osteopatii, pasjonatka zdobywania wiedzy, rozwoju i wszystkiego co dotyczy skoliozy.

Fizjoterapeutka z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Specjalizuje się w terapii skolioz, wad postawy oraz wszelkich zaburzeń rozwojowych u dzieci od pierwszych miesięcy życia. Jako jeden z nielicznych fizjoterapeutów w Polsce obyła staże zagraniczne w czołowych europejskich ośrodkach specjalizujących się w terapii skolioz oraz zaburzeń neurorozwojowych u dzieci. Prelegentka wielu krajowych oraz zagranicznych konferencji naukowych, autorka publikacji naukowych w renomowanych czasopismach.

Dostępne terminy

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności