Webinary

Relacyjne spojrzenie na spektrum autyzmu.

 • Termin: 09.03.2021
 • Czas trwania: 20:00 - 21:30 + pytania
 • Miejsce: Wirtualna sala szkoleniowa
 • Instruktor: Adrian Borowik - ukończył Uniwersytet Warszawski na Wydziale Pedagogicznym, specjalność Animacja Społeczno-Kulturalna. W 2005/2006 roku zaczął bawić się z dziećmi z autyzmem, jako wolontariusz. Uczestniczył w paru domowych systemach terapeutycznych, który wynaleźli i wdrożyli rodzice chłopca z autyzmem – Barry Neil Kafman i Smahria Kaufman. Był to Program Son-Rise.

  Wyjechał do Stanów Zjednoczonych na 2 miesięczny program dla wolontariuszy w The Option Institute, którego częścią jest Autism Treatment Center of America. Tam poznał podstawy Procesu Opcji, pracował nad swoją postawą na zajęciach przygotowanych specjalnie dla wolontariuszy, a prowadzonych przez czołowych nauczycieli z Instytutu Opcji, min. przez samego Raun’a Kaufman’a. Uczestniczył w poszczególnych zajęciach na kursach, na których uczyli Barry Neil Kaufman (Bears, ojciec Raun’a) oraz Samahria Kaufman (mama Raun’a, oboje są twórcami Programu Son-Rise i głównymi nauczycielami w Instytucie). 

   

  Po roku ponownie wrócił do  The Option Institute na 4 tygodnie pracy wolontaryjnej dla Instytutu, a w zamian uczestnictwo w zajęciach przygotowanych specjalnie dla wolontariuszy oraz w części zajęć z kursów dla Mentorów Procesu Opcji i dla osób pracujących z grupą innych ludzi.

   

  Po paru latach poleciał ponownie do Stanów, do Autism Treatment Center of America na kurs Start Up Programu Son-Rise. Ukończył również Maximum Impact, kurs zaawansowany, który jeszcze bardziej, głębiej i intensywniej wprowadza w tematykę Programu Son-Rise, pomaga głównie w pracy nad swoją postawą, która jest tak szalenie istotna w prowadzeniu jakiejkolwiek terapii z innym człowiekiem, nieważne czy małym czy dużym, nie ważne z jakimi wyzwaniami.

   

  W chwili obecnej, prowadzi Przylądek Dobrej Nadziei (https://przyladekdobrejnadziei.pl), jest fundatorem oraz prezesem Fundacji „Wspaniale, że jesteś…” (https://wspanialezejestes.pl),

  Borowik wykłada też w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach.

Plan szkolenia:

 

 1. Autostymulacja/stereotypie:
 • Przyczyny.
 • Znaczenie.
 • Nasze działania.

 

    2.  Budowanie relacji vs. edukacja. 

 • Kompetencje społeczne - model rozwoju SRP.
 • Inspirowanie zachęcanie vs. wykonywanie poleceń.
 • Stworzenie otoczenia użytecznego do rozwoju.

Kursant otrzymuje certyfikat w formie pdf.

Cena: 80 zł. 

ZAPISZ SIĘ NA SZKOLENIE

Formularz zgłoszeniowy

- Wybrana nazwa szkolenia -

Wprowadź poprawnie Imię i Nazwisko

Zawód

Wpisz poprawny adres e-mail

Wpisz poprawnie numer telef

Adres zamieszkania

Miasto i kod pocztowy

Dane do faktury (opcjonalnie)

Dodatkowe informacje