Elastyczność - ogromne wyzwanie osób w spektrum.
- Termin: 16.03.2021
- Czas trwania: 20:00 - 21:30 + pytania
- Miejsce: Wirtualna sala szkoleniowa
- Instruktor: Adrian Borowik - ukończył Uniwersytet Warszawski na Wydziale Pedagogicznym, specjalność Animacja Społeczno-Kulturalna. W 2005/2006 roku zaczął bawić się z dziećmi z autyzmem, jako wolontariusz. Uczestniczył w paru domowych systemach terapeutycznych, który wynaleźli i wdrożyli rodzice chłopca z autyzmem – Barry Neil Kafman i Smahria Kaufman. Był to Program Son-Rise.
Wyjechał do Stanów Zjednoczonych na 2 miesięczny program dla wolontariuszy w The Option Institute, którego częścią jest Autism Treatment Center of America. Tam poznał podstawy Procesu Opcji, pracował nad swoją postawą na zajęciach przygotowanych specjalnie dla wolontariuszy, a prowadzonych przez czołowych nauczycieli z Instytutu Opcji, min. przez samego Raun’a Kaufman’a. Uczestniczył w poszczególnych zajęciach na kursach, na których uczyli Barry Neil Kaufman (Bears, ojciec Raun’a) oraz Samahria Kaufman (mama Raun’a, oboje są twórcami Programu Son-Rise i głównymi nauczycielami w Instytucie).
Po roku ponownie wrócił do The Option Institute na 4 tygodnie pracy wolontaryjnej dla Instytutu, a w zamian uczestnictwo w zajęciach przygotowanych specjalnie dla wolontariuszy oraz w części zajęć z kursów dla Mentorów Procesu Opcji i dla osób pracujących z grupą innych ludzi.
Po paru latach poleciał ponownie do Stanów, do Autism Treatment Center of America na kurs Start Up Programu Son-Rise. Ukończył również Maximum Impact, kurs zaawansowany, który jeszcze bardziej, głębiej i intensywniej wprowadza w tematykę Programu Son-Rise, pomaga głównie w pracy nad swoją postawą, która jest tak szalenie istotna w prowadzeniu jakiejkolwiek terapii z innym człowiekiem, nieważne czy małym czy dużym, nie ważne z jakimi wyzwaniami.
W chwili obecnej, prowadzi Przylądek Dobrej Nadziei (https://przyladekdobrejnadziei.pl), jest fundatorem oraz prezesem Fundacji „Wspaniale, że jesteś…” (https://wspanialezejestes.pl),
Borowik wykłada też w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach.
Plan szkolenia:
1. Ale o co chodzi?
- Przykłady na brak elastyczności.
- Po co nam elastyczność?
- Analogia gumeczki.
2. Jak wspierać rozwój elastyczności?
- Zacznij od siebie.
- Motywacja dziecka do zabawy.
- Zmiany peryferyjne.
- Zmiany centralne.
Kursant otrzymuje certyfikat w formie pdf.