Mózgowe uszkodzenia widzenia (CVI)

O szkoleniu:

Szkolenie online ma na celu poszerzyć wiedzę terapeutów dziecięcych pracujących z dziećmi ze sprzężoną niepełnosprawnością. Wzrok pełni bardzo istotną rolę w rozwoju psychoruchowym dzieci. W momencie kiedy jest zaburzony może mieć to różnorakie konsekwencje. CVI to pojęcie różnie pojmowane w Polsce i na świecie. W skrócie można to opisać sytuacją kiedy oko jest zdrowe, a mózg nie potrafi zrozumieć co zostało mu przedstawione. Szkolenie online nastawione będzie zarówno na teorie jak i praktyczne wskazówki do wykorzystania w gabinecie.

Program szkolenia:

  • Definicja i etiologia.
  • Rozróżnienie pojmowania CVI na świecie.
  • Różnice pomiędzy zaburzeniami widzenia o etiologii ocznej, a mózgowej.
  • Charakterystyka CVI – specyficzne zachowania wzrokowe.
  • Przykłady adaptacji otoczenia, sprzętów, obiektów codziennego użytku na potrzeby dziecka z CVI.
  • Sesja Q&A.

Start szkolenia

21 marca 2024r., g. 19.00-20.30

Po zakupie otrzymujesz

  • 30 – dniowy dostęp do nagrania ze szkolenia.
  • Aktualną wiedzę od specjalistów.
  • Certyfikat.

Dla kogo?

Fizjoterapeutów,  terapeutów SI, logopedów, pedagogów, oligofrenopedagogów, psychologów, lekarzy, studentów powyższych kierunków.

ZBACZ DOSTĘPNE TERMINY

Alicja Wojtasiewicz

magister fizjoterapii (AWF Warszawa), rehabilitant wzroku słabowidzących (APS Warszawa) oraz autorka bloga Oczkoblog Fizjoterapeuty, poświęconego tematyce wzroku okiem fizjoterapeuty. Specjalizuje się w fizjoterapii neurologiczno-pediatrycznej dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym, wadami genetycznymi oraz przepuklinami oponowo-rdzeniowymi. Prowadzi również terapię widzenia oraz przeprowadza funkcjonalne oceny widzenia. Ukończone szkolenia: NDT Bobath Basic, PNF podstawowy, Kinezjotaping, Integracja sensoryczna I stopnia, Tkanki miękkie w pediatrii, Terapia ręki, Techniki osteopatyczne w pediatrii, cykl szkoleń z Beverly Cusick o spastyczności i terapii stóp, Praktyczny kurs alternatywnych i wspomagających metod porozumiewania się, Funkcjonalna ocena i terapia widzenia dzieci słabo widzących, Korowe zaburzenia widzenia CVI- szkolenie z Christine Roman-Lantzy, NDT Bobath Advanced- ,, VISION – WHAT, WHEN, WHERE, WHY AND HOW.” Prowadząca: Christa Scholtz, Akomodacja- Teoria, Diagnostyka i Terapia- szkolenie online, Szkolenie dla terapeutów z Agnieszką Rosa: „Co z tym zezem?”, Szkolenie z podstaw pisma Braille’a.

Dostępne terminy

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności