Dysfagia czy zaburzenia karmienia - dlaczego to ważne dla terapii?

Dysfagia czy zaburzenia karmienia – dlaczego to ważne dla terapii?

„Rodzice zgłaszający trudnosci z nakarmieniem dziecka coraz częściej trfiają do gabinetów logopedycznych i fizjoterapeutycznych. Szukają pomocy u specjalistów przedstawiając obraz dziecka, które nie czuje głodu, odmawia jedzenia, wypluwa pogryzione kawałki, dławi się lub wymiotuje w trakcie posiłku – to tylko kilka przykłądów, kiedy karmienie dziecka staje się udręką.
Tematem webinaru będą różnice, jakie występują między zaburzeniami karmienia a zaburzeniami połykania u dzieci. Omówione zostaną przyczyny i ewolucja trudnosci w karmieniu jako podstawa dla zastosowania odpowiedniej terapii.
Zaprezentowane zostaną sytuacje kliniczne, w których prawidłowa diagnoza była kluczem do zastosowania adekwatnej terapii.”

 

Start szkolenia

  • Czas trwania: 20:00 – 21:30

Certyfikacja szkolenia

Każdy kursant otrzymuje

  • aktualną wiedzy od specjalistów w branży
  • certyfikat w formie PDF

Dla kogo jest to szkolenie?

logopedów, neurologopedów, fizjoterapeutów, lekarzy

ZBACZ DOSTĘPNE TERMINY

Program szkolenia

  • Poruszane zaganienia

dr Ewa Winnicka

Neurologopeda (2001), oligofrenopedagog (1993), terapeuta wczesnej interwencji (2006).
Posiada m.in. certyfikaty: Augmentation of Flow Exhalation (2006), NDT-Bobath (2008), NBAS by T.Brazelton (2008), Trust Course on Prechtl’s Assessment of General Movements (2009), VitalStim Plus: Expert Training Course (2016).

Doświadczenie zawodowe obejmuje pracę w przedszkolach, poradni rehabilitacji dziecięcej oraz na oddziale neurologiczno-rehabilitacyjnym. Przez kilka lat była terapeutą w Klinice Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie.

Obecnie pracuje w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii i Zaburzeń Odżywiania i Pediatrii Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. W 2014 roku odbyła staż w Ann & Robert H. Lurie Children’s Hospital of Chicago.

Członek ESPGHAN (European Society for Paediatric Gastroenterology, Hepatology and Nutrition), ESSD (European Society for Swallowing Disorders) oraz Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci.
Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z diagnozą i terapią zaburzeń karmienia i połykania oraz w problemach logopedycznej opieki nad noworodkami urodzonymi przedwcześnie. Praca doktorska dotyczyła kształcenia personelu medycznego w zakresie doustnego karmienia noworodków urodzonych przedwcześnie.

Dostępne terminy

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności